Dobry moment na zmianę wycieraczek

wycieraczki samochodowePolskie drogi wciąż należą do jednych z najniebezpieczniejszych w Europie i sytuacja ta nie ulegnie zmianie, jeżeli sami w porę nie zaczniemy podejmować pewnych kroków. Nasza infrastruktura drogowa nie jest idealna, podobnie zresztą jak stan wielu samochodów, które się po niej poruszają. Tak częste wypadki nie biorą się przecież znikąd.

Dobra widoczność przede wszystkim

Przednia szyba w samochodzie to bardzo ważny element. Należy ją utrzymywać w nieustannej czystości, gdyż od tego, czy w porę dojrzymy dany obiekt na drodze, może zależeć nasze życie. Zabrudzona szyba była przyczyną wielu tragedii, których można było w łatwy sposób uniknąć. Elementem, który utrzymuje ją w należytej czystości, są wycieraczki samochodowe. Koszt ich wymiany jest naprawdę niski, nawet dla niezbyt zamożnego człowieka.

Regularne zmiany gwarancją należytego bezpieczeństwa

Specjaliści radzą, by każdorazowo zmieniać wszystkie pióra:

  • przed nadejściem jesieni
  • tuż po zimie

Takie rozumowanie faktycznie ma sens, bo statystycznie we wrześniu więcej niż co drugi dzień jest deszczowy. Guma ma to do siebie, że jest bardzo wrażliwa na wszelkie czynniki atmosferyczne. Z tej przyczyny pióra wycieraczek po zimie nadają się na ogół wyłącznie do śmietnika. Korzystanie z nich, gdy nie spełniają już swojej roli, jest co najmniej nieroztropne.
Żaden odpowiedzialny ojciec rodziny nie będzie skąpił kilkunastu złotych wycieraczki czy też żarówki samochodowe. Życie ludzkie jest bezcenne dlatego też trzeba w porę wymieniać wszystko to, co ma istotny wpływ na to, czy dojedziemy bezpiecznie do celu.