Przegląd żarówek H7 dostępnych na rynku

Od kiedy w większości państw Unii Europejskiej wprowadzono obowiązek jazdy na światłach całą dobę przez 365 dni w roku najchętniej kupowane akcesoria do samochodu w sklepach motoryzacyjnych to obecnie żarówki. Samochodowe sklepy przez pierwsze dni od wejścia w życie nowelizacji Ustawy o ruchu drogowym nie nadążały za zapotrzebowaniem ze strony klientów.

Żywotność halogenów w praktyce

żarówki samochodoweNie od dzisiaj wiadomo, że wszystko ma swoje plusy i minusy. Tak właśnie jest z żarówkami halogenowymi. Niewątpliwie dają one bardzo mocne światło, które pozwala w nocy widzieć więcej. Jednakże ceną tego wszystkiego jest to, że potrafią się spalić bardzo szybko. W niektórych autach dzieje się to już po kilku tygodniach użytkowania. Co gorsza, proces wymiany to czasami istna droga przez mękę.

Który typ najlepszy do naszego auta?

Zasadniczo wyróżnia się trzy rodzaje żarówek halogenowych:

  • – standardowe
  • – wzmocnione (od 30 do 90% światła więcej)
  • – o wydłużonej żywotności

Pierwsze spośród nich można spotkać w większości samochodów. Jeżeli zostały wyprodukowane przez topowych producentów, powinny służyć bez większych problemów przez następne kilka miesięcy.

Żarówki wzmocnione dają często naprawdę mocne światło, ale w tym wypadku trzeba wiedzieć, że nie ma nic za darmo. Rzadko kiedy są one w stanie wytrzymać dłużej niż trzy miesiące. Nie poleca się ich do aut, gdzie wymiana jest naprawdę utrudnionym procesem.

Trzeci typ jest najrozsądniejszą opcją na dzisiejsze czasy. Cechuje go wydłużona, często nawet trzy razy większa od standardowej żywotność. W tym wypadku naprawdę opłaca się dorzucić parę złotych do kompletu, by nie męczyć z wymianą przez cały rok albo i dłużej.